Haber

Profesyonel iş yaşamına ‘Nokta’yı koyup, kendi restoranını açtı

ESRA ÖZARFAT
BURSA – Aile şirketinde uzun yıllar profesyonel yöneticilik yapan Fulya Toy, 2017 yılında Bursa OSB’de açtığı cafe & restoran ile hizmet sektörüne adım attı. Eşi ve iki oğlunun da desteğini alarak girişimcilik serüvenine başladığını belirten Fulya Toy, hizmet sektöründe faaliyet göstermenin, hele de farklı damak zevklerine hitap edebilmenin zorluğuna değinerek, “Mutfağı çok seviyorum. Böyle bir işletme açmak hep hayalimdi. Tüm zorluklarını bilmeme rağmen keyif alarak yapacağımı bildiğim için bir anlamda gözümü kararttım ve başladım. Önemli olan işinizi severek yapmak ve işinizin başında durmak. Bu yıl 3’üncü yılımız. Önce pastane bölümüne ağırlık vermiştik, ancak talep olunca yemek servisine de başladık. Özellikle OSB’den ve OSB’ye hizmet veren bankalar gibi kuruluşlardan konuklarımız oluyor. Ayrıca sanayi kuruluşlarına iş ziyaretinde bulunan çok sayıda yabancı konuğumuz da bizi tercih ediyor. İşini seven iyi bir ekibimiz var” dedi.

Anne poğaçaları ve brownilerle sürpriz lezzetler

Her gün mayalı ürünler, kahvaltılar, kendilerine özel pişi ve nefis yumurtalı ekmek kokularıyla sabah 7’de kapılarını açtıklarını kaydeden Toy, yoğun bir güne sağlıklı başlamak isteyen pek çok kişinin ilk durağı olmaktan mutluluk duyduklarını anlattı. Günün ilerleyen saatlerinde 15 çeşit ev yemeği ile ziyaretçilerini ağırladıklarını aktaran Fulya Toy şu bilgileri verdi, “Mayalı ürünlerimiz, pişi ve yumurtalı ekmeğimiz özellikle sabahları iş yoğunluğuna başlamadan önce en fazla tercih edilen ürünlerimiz. Günün ilerleyen saatleri için zeytinyağlı ağırlıklı yemekler ile tava yemeklerimiz var. Her gün Ayrıca alacarte servisimiz de bulunuyor. Burada da makarna, soğuk sandviç, salata gibi öğünler tercih ediliyor. Ziyaretçilerimizin taleplerine göre istenen yemekleri de sunuyoruz. Özel bir tarif ile limonatamızı kendimiz yapıyoruz. En çok tercih edilen ürünlerimizden olan sütlü tatlılarımızı da burada yapıyoruz.” Fulya Toy’un misafirlerine küçük sürprizleri de oluyor. Bunlar arasında anne poğaçaları ve browniler yer alıyor.

92 kişilik kapasite

“Neden Nokta ve Nokta’ları çoğaltacak mısınız?” sorusuna ise Fulya Toy şu yanıtı veriyor, “Benim hayatımda pek virgül olmadı. Prensiplerim doğrultusunda net bir çizgide ilerlemeyi seviyorum. Nokta sayısını artırmak istemiyorum. Çünkü hizmet sektöründe özellikle de damak zevkine hitap eden restoran kısmında lezzetin kaybedildiğine inanıyorum.” Bursa OSB’de faaliyet gösteren Nokta, iç ve dış mekanda 92 kişiyi ağırlayabiliyor. Ayrıca mekanda çeşitli organizasyonlar ve iş toplantıları da yapılıyor. Nokta’nın lezzetlerinin müdavimleri toplu siparişler de verebiliyor. Ürün tedarikinde de büyük hassasiyet gösterdiklerine değinen Fulya Toy, sözlerini şöyle tamamladı, “Tercih edilmemizin en önemli nedenlerinden biri de açık havada, keyifle yemeye uygun ortamının olması. Bu nedenle özellikle öğle saatlerinde kapalı ortamları ya da stresli iş temposunu geride bırakmak isteyenlerin uğrak noktası haline geldik.”

Leave A Reply